Mistrzostwa Polski JKA w Przeźmierowie – 18.11.2012r

Trener sekcji ze Skórzewa indywidualnym Mistrzem Polski seniorów!

18 listopada 2012 odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów, Juniorów i Seniorów w Karate JKA oraz Puchar Polski Dzieci w Karate JKA w Przeźmierowie. Tutaj również walczyli zawodnicy klubu EMPI.
•    Wice MISTRZOSTWO POLSKI ind. Juniorów w kumite  zdobył Damian Ratajczyk.
•    Wice MISTRZOSTWO POLSKI ind. Kadetów  w kumite  zdobył Adam Ratajczyk.
Dla części z nich była to pierwsza przeprawa w turnieju tej rangi, jednak nie dali się ponieść emocjom i zdobyli doskonałe miejsca. Drużyna kata dziewcząt 2004-2002 w składzie Bogusia Szmanda, Klaudia Kaźmierczak oraz Julia Kicińska wywalczyła „najgorszą” dla sportowca lokatę tj. czwarte miejsce. Warto jednak zaznaczyć, że dziewczęta startowały ze starszymi zawodniczkami, mającymi dużo więcej doświadczenia w tej randze mistrzostw.
Na tych zawodach pojawił się w roli zawodnika, a nie trenera Grzegorz Michalik, który pokazał swoim podopiecznym jak należy walczyć na zawodach tej rangi. Mimo startu dzień wcześniej na turnieju międzynarodowym Cuprum Cup w Legnicy, gdzie zajął wysoką trzecią lokatę, nie pokazał zmęczenia i dał czadu zdobywając złoty medal w prestiżowej konkurencji kumite indywidualne seniorów +21 lat. Dołożył do tego złoty medal w kumite drużynowym seniorów oraz brązowy medal w konkurencji kata drużynowe seniorów. Miejmy nadzieje, że podopieczni trenera pójdą w jego ślady i z każdych zawodów będą przywozić worek medali. Tego wszystkiego życzymy naszym adeptom.