Mistrzostwa Polski U-21 w Karate Olimpijskim

27.04.2019 W Suchym Lesie odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskim. Na zawodach startował w konkurencji kumite indywidualnym juniorów -76kg oraz kumite drużynowym Bartosz Komsta. W konkurencji indywidualnej stoczył 3 pojedynki (2 wygrane i 1 przegrany) co w konsekwencji sprawiło, że zdobył brązowy medal MP. W pierwszej rundzie Bartek spotkał się z zawodnikiem Pawłem Zajkowskim (Kaisho Białystok) którą wygrał 5:2, druga walka to przegrana z późniejszym jak się okazało wicemistrzem Polski Rafałem Grelą z Budokanu Wrocław 1:8. Ponieważ zawodnik z Wrocławia dotarł do finału Nasz zawodnik miał możliwość walczyć o 3 miejsce, którą stoczył z zawodnikiem z Białegostoku (Kaisho) Jerzym Jancewiczem, którą zwyciężył przed czasem 9:0. Była to pierwsza dobra wiadomość tego dnia, jak się okazało później w konkurencji drużynowej razem z kolegami z klubu Dragon Środa Wlkp. Jakubem Ritterem, Patrykiem Kubasikiem i Wojciechem Pestką zdobył MISTRZOSTWO POLSKI, pokonując takie kluby jak SONKEI GDAŃSK, KAISHO BIAŁYSTOK i w finale BODAIKAN SZCZECIN.

Jest to pierwszy taki sukces Bartka w karierze. Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, gdyż dopiero w październiku ubiegłego roku wszedł w wiek juniora, więc jeszcze ma dużo czasu na pokazanie się z jak najlepszej strony.

Bartek na co dzień jest uczniem I klasy mundurowej w Zespole Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu. Planuje swoją przyszłość związać z wojskiem, a sporty walki mogą mu tylko pomóc. Trenuje w Skórzewie pod okiem Grzegorza Michalika.