Karatecy z Empi z medalami mistrzostw świata

5th WUKF WORLD KARATE CHAMPIONSHIPS


W zeszły weekend (15-19.10.2014) odbyły się w Szczecinie Mistrzostwa Świata Karate WUKF. Na 11 matach wystartowało 2000 zawodników z 40 państw. Startowali również zawodnicy Klubu Karate Empi.
3 zawodników z Klubu Karate Empi zdobyło brązowy medal w konkurencji kata drużynowe juniorów. W składzie medalowej trójki byli Adam Ratajczyk, Mikołaj Szmanda oraz Christian Ambukita. Ich trenerem jest Krzysztof Chmielnik.
Polskę reprezentowały także dziewczyny w kategorii cadets, również pod okiem trenera Krzysztofa (w składzie: Klaudia Kaźmierczak, Liliana Sokólska, Zuzanna Toporek, Nicole Sokólska), zajęły one 5 miejsce w kata drużynowym.
Sukcesy te to efekt wieloletniej pracy w sekcjach w Skórzewie, Buku, Dusznikach, Dąbrówce oraz Chomęcicach. Dziękujemy wszystkim trenerom.

Wszystkich chętnych od lat 5 do 95 zapraszamy na treningi w klubie medalistów Mistrzostw Świata i Europy w Karate WKF. Warto przypomnieć, że dzięki medalom dzieci oprócz rozwoju psycho-fizycznego otrzymują też dodatkowe punkty na świadectwie szkolnym i stypendium na studiach.