Mistrzostwa Świata 2014

Po udanych majowych Mistrzostwach Europy, nasi seniorzy wystartowali w dniach 19-20 lipca w Mistrzostwach Świata. Udział w nich wzięli karatecy z 20 krajów świata, reprezentowali m.in. takie kraje jak: Pakistan, Japonia, Indie, Tunezja, Bułgaria, Węgry, Rosja, Łotwa, Belgia, Irlandia, Anglia, Włochy, Szkocja.

Naszych dwóch trenerów i jeden zawodnik zdobyli 6 medali! Co najważniejsze to w konkurencjach kumite (walki wolnej).
•    Adam Ratajczyk zdobył wice-mistrzostwo w kategorii senior indywidualny kumite (walka) , w drużynie senior i junior.
•    Grzegorz Michalik (drugi trener) zdobył mistrzostwo w kumite drużynowym seniorów.
•    Krzysztof Chmielnik (pierwszy trener) zdobył indywidualnie brąz w kumite senior starszy (zakończone kontuzją naderwania więzadeł w kolanie) oraz srebro w kumite drużynowym seniorów.
Nie ulega wątpliwości, że w takim towarzystwie możemy śmiało liczyć na medale dzieci i młodzieży w październikowych Mistrzostwach Świata Młodzików WUKF.

Zeszły rok tylko w sekcjach w Skórzewie,Dąbrówce i Chomęcicach zaowocował ponad 80 medalami na zawodach lokalnych i ogólnopolskich. Najlepsi zawodnicy z dotacji gminy Dopiewo otrzymali nagrody rzeczowe (karate-gi i akcesoria do karate).

Jeśli chcecie ćwiczyć w jednym z najmocniejszych klubów w Polsce zapraszamy do kontaktu, tel. 503 52 99 33 lub e-mail: klubykarateempi@gmail.com